Świetny początek Euro U21! W dobrym stylu pokonujemy Belgię!

Reprezentacja Polski dobrze wchodzi w europejski czempionat! Podopieczni Czesława Michniewicza pokonują Belgów 3:2 !

R E K L A M A

Nasi kadrowicz od początku grali całkiem nieźle, rozgrywając swoje akcje na połowie boiska. Później przyszedł mały kryzys, wyglądało to, jakby naszym graczom odcięło prąd w głowach. Byli nieskuteczni, gubili pozycje i krycie i stan ten wykorzystali nasi rywale, którzy złapali w tym samym czasie wiatr w żaglach. W 16. minucie Aaron Leya Iseka wykończył składną akcję Belgów, w której nie popisali się polscy defensorzy. Belgowie zaczęli się rozkręcać i kilka minut później mieli kapitalna okazję do podwyższenia prowadzenia, jednak kiksem przy uderzeniu "popisał się" Siebe Schrijvers.

Punkt kulminacyjny nastąpił w 26. minucie, kiedy to Szymon Żurkowski podjął odważną decyzję o strzale zza pola karnego, która okazał się jak najbardziej słuszna. "Zupa" pokonał bramkarza Belgii i dał wyrównanie reprezentacji Polski, która zaczęła grać bardzo dobrze. Do końca pierwszej połowie byliśmy przy piłce i mieliśmy kilka na prawdę dobrych okazji do strzelenia gola.

Początek drugiej odsłony meczu również był pod nasze dyktando. Graliśmy piłką tuż przed polem karnym Belgów, nie dając im dojścia do futbolówki. W 52. minucie spotkania po zagraniu z rzutu rożnego, Krystian Bielik pokonał Jackersa strzałem głową i nasza młodzieżowa reprezentacja mogła cieszyć się z prowadzenia w tym spotkaniu. Defensor Charlton był czołową postacią naszej drużyny, który był aktywny w obronie oraz ofensywie.

Polacy byli zdecydowanie drużyną górującą w drugiej połowie, stwarzaliśmy cały czas zagrożenie pod bramką Belgów, nie dając im pola do odebrania przewagi. W 80. minucie świetną akcję Polaków wykończył Sebastian Szymański, który wykorzystał moment "pustej bramki" i huknął w stronę siatki. Wydawało się, że bez zbędnych przygód dowieziemy wygraną do końcowego gwizdka. Pięć minut później Cools uderzeniem głową wpakował piłkę do bramki Grabary i zrobiło się gorąco. Na szczęście nasi kadrowicze zachowali zimną głowę i zdobyli trzy, jakże cenne punkty w grupie A.

Wygrywamy pierwszy, jakże ważny mecz na Euro. Mamy dobry start, jednak czekają nas dwa piekielnie trudne mecze przeciwko Włochom i Hiszpanom.

Polska U21 3:2 Belgia U21

26. Żurkowski, 52. Bielik, 79. Szymański – 16. Leya Iseka, 84. D. Cools

Polska: Grabara – Fila, Wieteska, Bielik, Pestka – Jagiełło, Dziczek, Żurkowski – Michalak, Kownacki (C), Szymański.

Rezerwowi: Lis, Loska – Płacheta, Bochniewicz, Piotrowski, Świderski, Wdowiak, Buksa, Jończy, Jóźwiak, Tomczyk, Gumny.

Belgia: Jackers – Cobbaut, De Norre (81. Amuzu), Faes, D. Cools – Mangala, Mbenza, Lukebakio, Heynen – Leya Iseka (64. Verschaeren), Schrijvers (C).

Rezerwowi: De Wolf, Teunckens – Bornauw, Bastien, Bushiri, Omeonga, De Sart, Verschaeren, Saelemaekers, Schryvers, Amuzu, Wouters.