John van den Brom skomentował wygraną z Villarrealem. „To był nasz naprawdę dobry występ”.

Lech Poznań awansował do fazy pucharowej Ligi Konferencji. W ostatnim meczu fazy grupowej podopieczni Johna van den Broma rozbili 3:0 przy Bułgarskiej Villarreal.

Bramki na wagę zwycięstwa dla Lecha Poznań strzelili Kristoffer Velde i Michał Skóraś (dwa gole). Ten pierwszy strzelił gola jeszcze w pierwszej połowie. Młody skrzydłowy natomiast ustrzelił dublet w drugiej części gry.

– Cały czas jestem jeszcze podekscytowany, ponieważ wczoraj przed meczem i dzisiaj na odprawie przed spotkaniem zacząłem od tego, że możemy zapisać nową kartę historii Lecha Poznań. I tak właśnie podchodziliśmy do tego dzisiejszego starcia. A ten zespół zrobił to dwa razy, najpierw zdobywając mistrzostwo w setną rocznicę powstania klubu – powiedział na konferencji prasowej trener Lecha Poznań John van den Brom.

– To było na pewno większe osiągnięcie, ale pokonanie dzisiaj Villarreal i awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji Europy, to też duża rzecz. To fantastyczne dla nas, dla trenerów, piłkarzy, kibiców i dla całego klubu. To duża rzecz, że wiosną będziemy nadal grać w pucharach – dodał.

– To był nasz naprawdę dobry występ. Początek był dość nerwowy, rywal miał przewagę, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Przetrwaliśmy to, potem zdobyliśmy ładną bramkę, która nam trochę pomogła. W drugiej połowie Villarreal nie stworzył sobie okazji, a my dołożyliśmy kolejne dwa gole. Wszyscy widzieliśmy, jak stadion eksplodował z emocji, fantastycznie było być częścią tego – zakończył Holender.

Pierwsze miejsce w grupie C zajął Villarreal z dorobkiem 13 punktów na koncie. Na drugim miejscu znalazł się Lech Poznań (9 punktów). Niżej znalazły się Hapoel Beer Szewa (7 punktów) i Austria Wiedeń (2 punkty).

Źródło: Lechpoznan.pl, TVP Sport – You Tube