Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Europy?!

    Według hiszpańskich dziennikarzy, Szymon Marciniak może zostać sędzią głównym finałowego spotkania Ligi Europy pomiędzy Atletico Madryt a Olympique Marsylia.

    Arbiter urodzony w Płocku ma za sobą nieudany okres. Najpierw w rewanżowym spotkaniu 1/8 Ligi Mistrzów pomiędzy Tottenhamem a Juventusem nie odgwizdał rzutu karnego dla Turyńczyków. Faulowany był Douglas Costa, a późniejsze powtórki pokazały, że polski sędzia pomylił się w interpretacji tej sytuacji. Następnie jego gwizdek również milczał przy zagraniu ręką w polu karnym Juventusu przez Giorgio Chielliniego. Te rażące błędy spowodowały krytykę ze strony kibiców. Później miał prowadzić półfinałowe spotkanie Realu z Bayernem, jednak kontuzja wykluczyła go z bycia rozjemcą tego hitu. Po kontuzji nie ma już śladu, a teraz okazuje się, że Szymon Marciniak może po sędziować swój najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze. 



    Jak informują hiszpańskie media, Marciniak jest awizowany do sędziowania finałowego meczu Ligi Europy pomiędzy Atletico Madryt a Olympique Marsylia. Niewątpliwie, będzie to jeden z największych sukcesów w karierze najlepszego obecnie polskiego arbitra. Miał być również wskazany sędzia finału Ligi Mistrzów Real Madryt – Liverpool. Zostanie nim prawdopodobnie Serb, Milorad Mazic. 45-latek prowadził w tym sezonie cztery spotkania Ligi Mistrzów, a jeśli nic się nie zmieni, to 26 maja po sędziuje jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie. Jako ciekawostkę można dodać, ze zarówno Marciniak jak i Mazic są ulubieńcami Pierluigiego Colliny, niegdyś świetnego sędziego, teraz pełniącego funkcję szefa komisji sędziowskiej UEFA.

    źródło: Twitter

    fot. pressfocus

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    Zobacz również

    Inter blisko pozyskania Ivana Provedela z Lazio – trzyletnia umowa uzgodniona

    Inter osiągnął zasadnicze porozumienie w kwestii warunków osobistych z...

    Atalanta Bergamo rozstała się z Raffaele Palladino. Maurizio Sarri blisko objęcia klubu

    Atalanta oficjalnie potwierdziła rozstanie z trenerem Raffaele Palladino. Włoski...

    Thomas Müller: Mamy jakość, ale potrzebujemy też szczęścia przed MŚ 2026

    Legenda Bayernu Monachium i mistrz świata Thomas Müller w...

    Nathaniel Brown blisko Bayernu Monachium – Bayern oferuje ponad 50 mln euro, Eintracht żąda 65 mln

    Bayern Monachium i Eintracht Frankfurt prowadzą zaawansowane negocjacje w...

    Real Madryt przedłuża umowę z Emirates do 2031 roku – sponsoring obejmie też koszykarzy

    Real Madryt oficjalnie przedłużył współpracę ze swoim głównym sponsorem...

    Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.