Xavi niezadowolony po remisie z Eintrachtem! Narzekał m.in. na zły stan murawy

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu w Lidze Europy Barcelona zremisowała na wyjeździe 1:1 z Eintrachtem Frankfurt. Szkoleniowiec „Dumy Katalonii”, Xavi Hernandez, stwierdził po zakończeniu spotkania, że murawa nie była dobrze przygotowana do starcia przez zespół gospodarzy. Oprócz tego wypowiedział się również na temat gry swoich zawodników.

Do przerwy we Frankfurcie był bezbramkowy remis. Gole padły dopiero w drugiej połowie. W 48. minucie na prowadzenie wyszła ekipa popularnych „Orłów”. Na listę strzelców wpisał się Ansgar Knauff. Niemiecki skrzydłowy uderzył bardzo mocno zza pola karnego. Marc-Andre ter Stegen tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

„Barca” doprowadziła do wyrównania w 66. minucie za sprawą Ferrana Torresa. Młody Hiszpan po świetnej akcji płaskim i technicznym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

Opiekun „Dumy Katalonii”, Xavi Hernandez, był niezadowolony z gry swoich podopiecznych. Hiszpański szkoleniowiec ocenił mecz z niemiecką drużyną. Narzekał też na stan murawy.

– To był ciężki i trudny mecz. Mieli sporo szans. My natomiast stworzyliśmy mniej okazji niż normalnie i nie jestem zadowolony z występu, ale jestem zadowolony z wyniku. Eintracht Frankfurt to naprawdę trudny przeciwnik – powiedział Xavi Hernandez, cytowany przez Uefa.com.

– Zaczęliśmy wchodzić do strefy zagrożenia skrzydłami. Był to efekt ogromnego talentu moich piłkarzy. Na początku byliśmy trochę wolniejsi niż zwykle – dodał.

– Boisko też nie pomogło naszej grze. Na Camp Nou musi być dobrze przygotowane na przyszły czwartek – skomentował szkoleniowiec „Blaugrany”, cytowany przez „Football Espana”.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 21:00 na Camp Nou.

INNE ĆWIERĆFINAŁOWE MECZE W LIDZE EUROPY

W innych ćwierćfinałowych spotkaniach Ligi Europy za wiele się nie działo. RB Lipsk zremisowało przed własną publicznością z Atalantą Bergamo 1:1, Braga u siebie wygrała 1:0 z Rangers, a Olympique Lyon zremisował na wyjeździe z West Hamem United 1:1.

Źródło: Uefa.com, Football Espana