Portugalia i Hiszpania grają dalej. Wielkie brawa dla Iranu i Maroka!

W grupie B wszystko już jasne, w 1/8 finału zobaczymy początkowych faworytów – Portugalię i Hiszpanię. Awans nie przyszedł jednak łatwo.

Przed rozpoczęciem mundialu w grupie B wszystko wydawało się oczywiste, do dalszej fazy turnieju przejść mieli przedstawiciele europy, sąsiedzi terytorialni na półwyspie Iberyjskim. Mimo wszystko, do ostatniej kolejki nie było jasne kto zajmie pierwsze i drugie miejsce w grupie. O mały włos na drugim miejscu zamiast Portugalii oglądalibyśmy Iran, w dzisiejszym meczu padł wynik 1:1 choć Irańczycy mieli piłkę meczową w 94 minucie. Bramki w tym meczu strzelali (45') Ricardo Quaresma oraz (93') Karim Ansarifard. W 53 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Cristiano Ronaldo. W drugim meczu również padł remis, niesamowicie waleczne Maroko do 91 minuty prowadziło z Hiszpanią 2:1, kiedy to do bramki piłkę skierował Iago Aspas. Poza nim bramki strzelali (14') Khalid Boutaib, (19') Isco oraz  (81') Youssef En Nesyri. Tym sposobem pierwsze miejsce w grupie zajęła Hiszpania, drugie Portugalia, trzecie Iran a czwarte Maroko. Pierwsze pary w 1/8 finału stworzą zatem Urugwaj z Portugalią i Rosja z Hiszpanią.