Canarinhos poza turniejem! Belgia w półfinale!

Niesamowity spektakl! Belgia pokonuje Brazylię 2:1 i gra w półfinale Mistrzostw Świata!

Już od początku obie drużyny chciały wyjść na prowadzenie. Po kwadransie gry Belgia cieszyła się z prowadzenia. Fernandinho przypadkowo skierował piłkę do własnej bramki i to piłkarze z Beneluxu mieli powody do radości. Podrażnieni Brazylijczycy chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, jednak kapitalnie między słupkami spisywał się Courtouis. W 32. minucie Kevin de Bruyne popisał się niesamowicie precyzyjnym strzałem zza pola karnego, piłka idealnie wpadła w róg bramki. Belgowie mieli już dwubramkowe prowadzenie i mogli prowadzić przebieg spotkania.

W drugiej połowie Brazylia grała znacznie lepiej, jednak to za mało, by móc wygrać w tym meczu. Honorowe trafienie piłkarzom Tite zapewnił Renato Augusto, który pojawił się na boisku tuż przed swoją bramką. Zawodnicy z Ameryki Południowej mieli więcej okazji, jednak brakowało skuteczności i pewnego wykończenia.

Możemy mówić o niemałej sensacji. Belgowie wyrzucają z turnieju jednego z głównych faworytów. Brazylia jedzie do domu!

Brazylia 1:2 Belgia

76. Renato Augusto (Coutinho) – 14. Fernandinho (sam.), 32. De Bruyne (Lukaku)

Brazylia: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda (C), Marcelo – Paulinho (73. Renato Augusto), Fernandinho – Willian (46. Firmino), Coutinho, Neymar – Jesus (59. Costa).
    Rezerwowi: Cássio, Ederson – Geromel, Filipe Luís, Marquinhos, Renato Augusto, Fred, Costa, Firmino, Taison.

Belgia: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (83. Vermaelen) – De Bruyne, Lukaku, E. Hazard (C).
    Rezerwowi: Casteels, Mignolet – Boyata, Dendoncker, Vermaelen, Carrasco, Dembélé, T. Hazard, Tielemans, Batshuayi, Januzaj, D. Mertens.