Szampany w Moskwie już otwarte! Rosjanie meldują się w 1/8 !

Stało się! Rosjanie pokonali Egipt i mogą cieszyć się z awansu do fazy finałowej Mistrzostw Świata! Mohamed Salah nie pomógł Egipcjanom i z Arabią Saudyjską zagrają już tylko o honor.

Pierwsze kilka minut należało do niesionych niesamowicie głośnym dopingiem piłkarzy "Sbornej", kilka akcji penetrujących pole karne Egipcjan nie sprawiło jednak radości kibicom. Po tych akcjach mecz zrobił się ciekawszy ponieważ do ataku ruszyli zawodnicy Egiptu a na ich czele wielki nieobecny pierwszego meczu – Mohamed Salah. W 18 minucie mocniej zabiły serca kibiców po niezwykle mocnym strzale Cherysheva, niestety dla gospodarzy turnieju nad bramką. W 33 minucie Zhirkov uratował Rosjan przed stratą bramki, kiedy to wybił piłkę spod nóg Salaha. Po pierwszych 45 minutach nikt nie mógł być zadowolony, sporo sytuacji, kilka strzałów, ale żadnych bramek.

Zobacz: koszulka reprezentacji Brazylii na MŚ 2018

Już w drugiej minucie drugiej połowy doszło do… bardzo niecodziennej sytuacji, chociaż dzisiejszy dzień obfituje w przypadkowe bądź mocno nieszablonowe bramki. Wydawało się, że strzał sprzed pola karnego na bramkę Egiptu nie leci w światło bramki, ale obrońca – Fathy – postanowił to zmienić i niefortunną interwencją umieścił piłkę przy prawym słupku własnej bramki. Od tego momentu stało się jasnym, że Egipt musi zagrać va bank, oznaczało to odsłonięcie się na groźne kontry gospodarzy. W 59 minucie właśnie po jednej z takich akcji Cheryshev podwyższył wynik na 2:0. Niestety dla widowiska, Egipt nie potrafił przeciwstawić się ekipie Stanislava Cherchesova, który stworzył świetną drużynę z wielu dobrze poukładanych zawodników. Po drugiej bramce koledzy Mohameda Salaha nie potrafili się odnaleźć i dwie minuty później kolejną bramkę zaaplikował Dzyuba. Ogromna szansa przed Mohamedem Salahem pojawiła się w 72 minucie, kiedy sędzia wskazał na 11 metr w polu karnym reprezentacji Rosji, napastnik Liverpoolu szansę wykorzystał i zrobiło się już "tylko" 3:1. Do końca meczu nic się nie zmieniło, pewna wygrana 3:1 pozwoliła na strzał korków od szampana w Moskwie- Rosja jako pierwsza melduje się w 1/8 finałów Mistrzostw Świata!

Rosja 3:1 Egipt

Gole: (47' Fathy, 59' Cheryshev, 62' Dzyuba 73' Salah)

sędzia główny: Enrique Caceres

Składy:

Rosja: Akinfeev- Zhirkov, Ignashevich, Kutepov, Fernandes- Gazinskiy, Zobnin, Cheryshev, Golovin, Samedov- Dzyuba.

Rezerwowi: Dzagoev, Erokhin, Gabulov, Granat, Kudryashov, Kuzyayev, Lunev, Miranchuk, Miranchuk, Semenov, Smolnikov, Smolov.

Trener: Stanislav Cherchesov

Egipt: El Shenawy- Fathy, Gabr, Hegazy, Abdel-Shafi- Hamed, Elneny, Salah, Said, Trezeguet- Mohsen.

Rezerwowi: Kahraba, Ashraf, Ekramy, Elmohamady, Hadary, Shikabala, Gaber, Hamdi, Morsy, Samir, Sobhi, Warda.