Kontuzja Leonardo Bonucciego. Czeka go dłuższa przerwa

Juventus FC w 21. kolejce włoskiej Serie A pokonał na wyjeździe SS Lazio 2:1. Ten mecz niestety nie był szczęśliwy dla Leonardo Bonucciego.

Doświadczony obrońca jeszcze przed końcem pierwszej połowy był zmuszony opuścić plac gry. Jego miejsce zajął Giorgio Chiellini. Reprezentant Włoch w poniedziałek rano przeszedł szczegółowe badania, które wykazały skręcenie kostki. Zawodnik już teraz rozpoczął leczenie, a jego przerwa od gry potrwa co najmniej miesiąc.

Nie jest to dobra wiadomość dla Massimiliano Allegriego. W najbliższym czasie w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów Juve zagra z Atletico Madryt. Brak 31-latka z pewnością będzie dużym osłabieniem defensywie Bianconerich. Leonardo Bonucci w obecnym sezonie prezentuje się z bardzo dobrej strony. Rozegrał dla mistrza Włoch 25 spotkań na wszystkich frontach, strzelił jedną bramkę i trzy razy asystował.

Źródło: Juventus FC