Premierowy gol Mierzejewskiego dla Chongqing Dangdai Lifan

W 3. kolejce chińskiej Super League Chongqing Dangdai Lifan pokonało przed własną publicznością Shenzhen Ruby 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Adrian Mierzejewski.

41-krotny reprezentant Polski trafił do Chongqing Dangdai Lifan w połowie lutego 2019 roku. Wcześniej grał w Changchuan Yatai, jednak jego była drużyna nie dała rady się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Chinach i spadła drugiej ligi. Polak postanowił zmienić otoczenie, spróbować sił w nowym zespole i dzięki temu w dalszym ciągu może rywalizować w Chinese Super League.

W spotkaniu 3. kolejki pomocnik wpisał się na listę strzelców w meczu z Shenzhen Ruby już w 20. minucie. 30-latek znalazł się w polu karnym, uderzył po ziemi i nie dał żadnych szans golkiperowi rywali.

Drużyna Adriana Mierzejewskiego zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli chińskiej ekstraklasy z dorobkiem 4 punktów na koncie.