Frankowski i Przybyłko z bramkami w Major League Soccer

Polscy zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w ostatnich spotkaniach MLS!

W 26. kolejce MLS Chicago Fire zremisowało na wyjeździe z Columbus Crew 1:1. W 27. minucie w zespole gospodarzy wynik otworzył Pedro Santos. Dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy bramkę na wagę remisu trafił Przemysław Frankowski. Piłkę dostarczył w pole karne były zawodnik Legii Warszawa, Nemanja Nikolić, a reprezentant Polski płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Dla Frankowskiego była to druga bramka w tych rozgrywkach. Na swoim koncie ma również pięć asyst.

W kolejnym spotkaniu Philadelphia Union pokonała przed własną publicznością z Atlantę United Fc. W 45. minucie gola dla gości trafił Josef Martinez. Po przerwie gospodarze wzięli się do roboty i strzelili trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Brendan Aaronson, Kacper Przybyłko oraz Sergio Santos. Polski napastnik w obecnej kampanii strzelił już 13 bramek w MLS.