Pewna wygrana Portugalii z Urugwajem

Portugalia pokonała pewnie Urugwaj 2:0 w ramach 2. kolejki fazy grupowej mundialu w Katarze (grupa H).

Reprezentacja Portugalii grała swój drugi mecz w grupie z Urugwajem, który nie ma słabego składu, ale i tak dała radę. Do przerwy w tym starciu był bezbramkowy remis. Dopiero w drugiej połowie padły gole dla ekipy Fernando Santosa.

W 54. minucie wynik otworzył Bruno Fernandes. Było trochę zamieszania, bo blisko piłki był Cristiano Ronaldo. Ostatecznie bramka została wpisana na konto zawodnika Manchesteru United. Później Bruno Fernandes skompletował dublet. W doliczonym czasie gry pewnie wykorzystał rzut karny.

Portugalia jest już pewna wyjścia ze swojej grupy. Drużyna Fernando Santosa znajduje się obecnie na 1. miejscu w tabeli grupy H z dorobkiem 6 punktów na koncie. Niżej są Ghana (3 punkty), Korea Południowa (1 punkt) i Urugwaj 1 punkt.

W poniedziałek były również rozgrywane inne mecze. W grupie G Brazylia pokonała 1:0 Szwajcarię dzięki bramce Casemiro, a w grupie H Korea Południowa przegrała 2:3 z Ghaną.