Bayern Monachium – Eintracht: czy Bawarczycy wyjdą z kryzysu?

W sobotni wieczór (początek konfrontacji zaplanowano na 18:30) gracze Juliana Nagelsmanna zmierzą się z Eintrachtem Frankfurt. Będzie to mecz w ramach 18. kolejki niemieckiej Bundesligi. Zdecydowanymi faworytami spotkania są Bawarczycy. Trzeba jednak zauważyć, że po przerwie zawodnicy Juliana Nagelsmanna jeszcze nie zanotowali ani jednej wiktorii. A goście radzą sobie znakomicie. Zastanawia więc skąd aż tak wysoki kurs na zwycięstwo Bawarczyków. Bukmacher 20Bet na zwycięstwo Mistrza Niemiec oferuje kurs 1.37. Wygrana Eintrachtu wyceniana jest po kursie 7.70.

Nieoczekiwane kłopoty mistrzów Niemiec

Bawarczycy cały czas są wyraźnymi faworytami do kolejnego triumfu na krajowym podwórku. Podopieczni Juliana Nagelsmanna w 17. spotkaniach zdobyli 36 oczek. W sumie zanotowali dziesięć wiktorii, sześć remisów i tylko jedną porażkę. Po przerwie (spowodowanej spotkaniami w ramach Mistrzostw Świata w Katarze) gracze Bayernu Monachium spisują się jednak dość słabo. Najpierw zawodnicy Juliana Nagelsmanna rywalizowali w delegacji z RB Lipsk. Bawarczycy prowadzili 1:0, lecz dali sobie strzelić gola wyrównującego. Finalnie potyczka zakończyła się remisem 1:1. Wczoraj podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali kolejne ligowe spotkanie. Tym razem u siebie z FC Koeln. Ekipa z Kolonii była skazywana na pożarcie, a tymczasem udało jej się zremisować 1:1. Tym razem to mistrzowie Niemiec musieli odrabiać straty. Do remisu udało im się zaś doprowadzić w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

Kapitalna postawa Orłów

Eintracht Frankfurt (czyli zeszłoroczny triumfator Ligi Europy) spisuje się coraz lepiej. Orły miały kiepski początek sezonu 2022/23, ale teraz grają już na miarę swojego potencjału. W tym momencie Eintracht Frankfurt zajmuje trzecie miejsce. W 16. spotkaniach gracze tego klubu zainkasowali 30 oczek. Udało im się zanotować dziewięć wiktorii. Poza tym odnieśli trzy remisy i cztery porażki. Warto zaznaczyć, że Eintracht Frankfurt jest niepokonany na krajowym podwórku już od 29 października 2022 roku. Wtedy to gracze tego klubu okazali się słabsi na swoim terenie od Borussii Dortmund (1:2). Jeśli chodzi o spotkania po przerwie, to Eintracht Frankfurt ma na koncie jak na razie tylko jeden mecz. W sobotę piłkarze tej ekipy podejmowali na swoim terenie Schalke 04 Gelsenkirchen. Orły nie miały żadnych problemów z Górnikami. Finalnie Eintracht Frankfurt triumfował 3:0. Tym samym potwierdził, że jest coraz mocniejszy. Na pewno zatem przed Bawarczykami bardzo trudna przeprawa…

Dwa ostatnie mecze bezpośrednie to wiktorie Bawarczyków

W tym sezonie mistrzowie Niemiec już raz grali z Orłami. Było to na początku sezonu. 5 sierpnia 2022 roku zawodnicy Eintrachtu Frankfurt zostali rozbici na swoim terenie i przegrali aż 1:6. To była prawdziwa klęska. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. W tym momencie Eintracht Frankfurt to już zdecydowanie lepsza ekipa niż jeszcze kilka miesięcy temu. 26 lutego 2022 roku Bayern Monachium ponownie triumfował z Orłami. Tym razem 1:0 w delegacji. Z kolei jeszcze dwie wcześniejsze bezpośrednie potyczki kończyły się wygranymi zawodników Eintrachtu Frankfurt. W sobotę powinno być zatem bardzo ciekawie!

Absolwent Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.