Jest akt oskarżenia przeciwko Cezaremu Kucharskiemu! Grozi mu do trzech lat więzienia

  Akt oskarżenia przeciwko byłemu agentowi Roberta Lewandowskiego, Cezarego Kucharskiemu trafił do sądu! Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie przedstawił szczegóły.

  Cezary Kucharski kiedyś pełnił funkcję agenta Roberta Lewandowskiego. Od niedawna za interesy jednego z najlepszych zawodników na świecie odpowiada Izraelczyk Pini Zahavi.

  Cała sprawa dotyczy wielkiej afery. Cezary Kucharski oskarżył Roberta Lewandowskiego oraz jego żonę Annę Lewandowską o nieprawidłowości finansowe. Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie, Marcin Saduś, poinformował, że do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko agentowi piłkarskiemu.

  – W dniu 18 maja 2022r. w Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa – Śródmieście w Warszawie akt oskarżenia przeciwko menedżerowi piłkarskiemu – Cezaremu K. – poinformował Marcin Saduś.

  – Zarzuty zawarte w akcie oskarżenia dotyczącą popełnienia czynów wypełniających znamiona przestępstw określonych w art. 191 §1 Kodeksu karnego, a także art. 266 §1 Kodeksu karnego oraz w art. 107 ust. 1 Ustawy z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych pozostających w zbiegu – dodał.

  Okazuje się, że Cezary Kucharski w okresie od września 2019 roku do września 2020 roku miał grozić „Lewemu”.

  – Jak wynika z ustaleń śledztwa Cezary K. w okresie od września 2019r. do września 2020r. kilkukrotnie stosował wobec swojego byłego klienta i współpracownika groźbę bezprawną polegającą na zapowiedzi rozpowszechniania informacji dotyczących rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego. Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie że zachowa w tajemnicy opisane powyższej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro – poinformował Saduś.

  Poza tym miał m.in. przekazywać za poczty elektronicznej jednemu z dziennikarzy wiele kopii umów reklamowych czy też kopie kontraktów, które Robert Lewandowski podpisywał z niemieckimi drużynami.

  – Zgodnie z drugim z zarzutów zawartych w akcie oskarżenia Cezary K. od sierpnia 2020r. do drugiej połowy września 2020r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer sportowca. Ze zgromadzonych w śledztwie dowodów wynika, że podejrzany za pośrednictwem poczty elektronicznej przekazywał dziennikarzowi kopie kontraktów reklamowych zawartych z międzynarodowymi koncernami z branży odzieżowej, spożywczej oraz elektronicznej, a także kopie kontraktów, które piłkarz w 2010 oraz 2016 roku podpisał z niemieckimi klubami piłkarskimi. Ponadto podejrzany nie będąc do tego uprawnionym przekazywał wskazanej powyżej osobie kopie zeznań podatkowych składanych przez byłego klienta oraz jego żonę – przekazał Rzecznik Prasowy.

  Co mu grozi?

  Cezary Kucharski w październiku 2020 roku był przesłuchiwany, ale nie przyznał się do zarzucanego mu czynów. Tak samo było podczas przesłuchania, które miało miało miejsce w kwietniu 2021 roku. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  – W październiku 2020r. w trakcie pierwszego z przesłuchań Cezary K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił odpowiedzi na jakiekolwiek pytania prokuratora, w tym dotyczące ustosunkowania się do zapisu powyższej rozmów. W swych obszernych, składanych przez kilka godzin wyjaśnieniach, koncentrował się na zagadnieniach związanych ze wieloletnią współpracą z pokrzywdzonym, a także na rozliczeniach o charakterze cywilnoprawnym – poinformował Marcin Saduś.

  – W trakcie przesłuchania, które miało miejsce w kwietniu 2021r. Cezary K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień oraz odmówił odpowiedzi na pytania prokuratora – dodał.

  – Wobec Cezarego K., któremu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, aktualnie są stosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 500 tysięcy złotych oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi – skomentował.

  Cały akt oskarżenia można przeczytać klikając w ten link.

  Źródło: warszawa.pr.gov.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zobacz również

  Oficjalnie: Łukasz Poręba w Lens!

  Łukasz Poręba został nowym zawodnikiem Lens. Piłkarzami tego klubu...

  Oficjalnie: Olympique Marsylia ze świetnym wzmocnieniem!

  Olympique Marsylia dokonała ciekawego transferu! Klub ze Stade Velodrome...

  Oficjalnie: Z Evertonu do Tottenhamu! Richarslison został Kogutem

  Nowym zawodnikiem Tottenhamu Hotspur został Richarlison - poinformował klub...

  Niejasna przyszłość Neymara

  Co dalej z Neymarem i jego przyszłością? Nowe informacje...