Kapitanowie – Akademia Football Managera



    Po rozpoczęciu pracy w nowym zespole, a także na początku każdego sezonu gra prosi nas o wskazanie nazwisk kapitana oraz wice-kapitana drużyny. Dziś w Akademii Football Managera pokażę Wam czym należy kierować się przy wyborze lidera zespołu.

    Sekcja kapitanów znajduje się w ekranie Taktyka – Kapitanowie. Główną rolą kapitana jest liderowanie oraz motywowanie piłkarzy na boisku. Jest także ważną częścią klubu poza meczami, kiedy jest wzorem dla swoich kolegów z drużyny i łącznikiem komunikacyjnym między tobą a twoim składem.

    Zadania kapitana

    Istnieje kilka typów konwersacji, które możesz odbyć jedynie ty ze swoim kapitanem. Przykładowo, możesz poprosić go o:

    – opinię na temat morale w drużynie, co może być przydatne w wyborze odpowiedniego momentu na zebranie z teamem,

    – rozmowę z zawodnikiem, który jest nieszczęśliwy,

    – rozwiązanie konfliktu między dwoma piłkarzami,

    – powitanie nowych zawodników, co może pomóc im szybciej zaadaptować się w klubie.

    Wybór kapitana

    Przy wyborze odpowiedniego piłkarza na stanowisko kapitana drużyny, powinieneś zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii:

    • Status w drużynie – kapitan powinien regularnie występować w spotkaniach, mieć wysoki status w drużynie oraz posiadać wysokie obecne umiejętności w porównaniu do reszty składu. Kapitan o wysokich umiejętnościach nie będzie szczęśliwy z powodu utraty miejsca w składzie, dlatego w takiej sytuacji najlepiej jest rozejrzeć się za nowym liderem drużyny.
    • Wiek – kapitan powinien być jednym ze starszych członków naszego zespołu, z kilkuletnią historią gry dla klubu. Jeżeli drużyna składa się głównie z młodych piłkarzy, warto zastanowić się nad zatrudnieniem doświadczonego gracza z silną osobowością.
    • Atrybutyprzywództwo jest najważniejszym atrybutem kapitana. Pomaga mu efektywniej liderować i motywować pozostałą część zespołu. Dobra determinacja pozwoli kapitanowi na bycie dobrym przykładem dla kolegów. Przydatne mogą okazać się również waleczność, współpraca oraz pracowitość.
    • Osobowość – kapitan powinien cechować się jedną z pozytywnych osobowości. Dzięki niej stanie się przykładnym, profesjonalnym liderem. Przydatna może okazać się osobowość podobna do tej, jaką posiadają inni piłkarze. Co nawet ważniejsze, powinna być podobna do osobowości drużyny (Klub – Ogólne – Charakter zespołu).

    blank

    • Reputacja – porównując go do reszty drużyny, kapitan powinien posiadać wyższą od pozostałych graczy reputację.
    • Pozycja – nie jest to najważniejsza cecha dobrego kapitana, ale może wywrzeć pozytywny wpływ na grę. Przykładowo, kapitan na pozycji bramkarza może z pozytywnym skutkiem organizować grę defensywną, podczas gdy pomocnik zapewni świetną współpracę całego zespołu.

    Zmiana kapitana

    Kapitan, którego zechcesz zmienić może nie być z tego do końca zadowolony. W takim przypadku przyda się rozmowa, którą możesz odbyć z kapitanem poprzez wybór interakcji: "Zagroź odebraniem opaski kapitańskiej". Jeżeli kapitan pozytywnie zareaguje na tę rozmowę, nie będzie problemów ze zmianą posiadacza opaski.

    Za zdegradowanym kapitanem może wstawić się niezadowolona z tego faktu drużyna, dlatego byłego lidera zespołu warto ogłosić wice-kapitanem. Zmiana opaski może wpłynąć na motywację piłkarzy, o czym dowiesz się w raportach przedmeczowych.

    Źródło wiedzy do Akademii: https://www.guidetofm.com

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    Zobacz również

    Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.