Der Klasikker pełną gębą! Borussia Dortmund pokonuje Bayern!

Takie mecze chce się oglądać! Borussia wygrywa z Bayernem Monachium po niesamowitym spektaklu!

To Bayern zdecydowanie lepiej wszedł w spotkanie. Zawodnicy Niko Kovaca cały czas byli wysoko ustawieni i stwarzali zagrożenie przy bramce Borussii. Borussia wyczekiwała na błędy przeciwników i wyprowadzała dynamiczne kontry. Pierwszy gol padł po pół godzinie gry, Robert Lewandowski wykorzystał świetne dośrodkowanie Gnabry'ego i precyzyjnym strzałem głowa pokonał stojącego między słupkami Hitza. Do końca pierwszej połowy Bayern kontrolował przebieg spotkania.

Początek drugiej odsłony meczu należał do Borusii, kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego Marco Reus dał wyrównanie z rzutu karnego. Goście nie cieszyli się zbyt długo, gdyż trzy minuty później Robert Lewandowski po raz kolejny uderzając głową trafił do siatki rywala. Mecz nabrał niebywałego tempa i obie drużyny przeszły do bardzo ofensywnej gry. W przeciągu następnych minut byliśmy świadkami około 13 (!) podbramkowych akcji po obu stronach, Bayern jak i Borussia szukali okazji do zdobycia bramki.

Kibice zebrani na Signal Iduna Park po raz kolejny mogli być zadowoleni, gdyż w 67. minucie spotkania Marco Reus zdobył swoją drugą bramkę po fantastycznym uderzeniu z 16-metra. Asystę przy trafieniu Niemca zaliczył Łukasz Piszczek! Ogromna radość nastała kilka minut później, gdy najlepszy strzelec drużyny, Paco Alcacer dał prowadzenie swojemu klubowi. Trybuny oszalały, zaś na tablicy widniał już wynik 3:2.

Borussia zdobywa bardzo ważne trzy punkty i umacnia się na pozycji lidera tabeli Bundesligi. W tym meczu nie tylko punkty były ważne, wygrana "Der Klasikker" smakuje podwójnie.

Borussia Dortmund 3:2 Bayern Monachium

49. Reus (kar.), 67. Reus, 73. Alcácer – 26. Lewandowski, 52. Lewandowski

Borussia Dortmund: Hitz – Ł. Piszczek, Akanji, Zagadou, Hakimí – Witsel, Weigl (46. Dahoud) – Sancho, Reus, Bruun Larsen (82. Delaney) – M. Götze (59. Alcácer).
    Rezerwowi: Oelschlägel – Guerreiro, Toprak, Dahoud, Pulisic, Delaney, Alcácer.

Bayern Monachium: Neuer – Kimmich, Hummels (65. Süle), Boateng, Alaba – Javi Martínez – Müller (82. Wagner), Goretzka – Gnabry (74. Sanches), Lewandowski, Ribéry.
    Rezerwowi: Ulreich – Rafinha, Süle, James Rodríguez, Sanches, Wagner, Will.