Podsumowanie dnia w Gold Cup CONCACAF [19.06]

Kolejne spotkania Złotego Pucharu CONCACAF za nami. Co się wydarzyło?

W pierwszym z dzisiejszych spotkań Gold Cup CONCACAF 2019, zmierzyły się reprezentacje Panamy oraz Trynidadu i Tobago. Zaskoczenia nie było i to Panamczycy wygrali 2-0. Piłkarze z Panamy byli stroną przeważającą, jednak dopiero w drugiej połowie udało im się sforsować obronę rywali i trafić do siatki. Kilkanaście minut później zawodnicy z Ameryki Środkowej podwyższyli prowadzenia, a wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie.
    Panama – Trynidad i Tobago, 2:0 (53. Cooper, 69. Bárcenas)

O godzinie 4:00 nad ranem czasu polskiego, swoją walkę o obronę tytułu rozpoczęła ekipa Stanów Zjednoczonych. Rywal w postaci Gujany nie był zbyt wymagający, o czym najlepiej świadczy wysoka wygrana Amerykanów, którzy zaaplikowali rywalom aż 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Ze świetnej strony pokazał się Paul Arriola, który miał udział przy trzech bramkach strzelając pierwszą, a przy dwóch ostatnich notując asysty.
    USA – Gujana, 4:0 (28. Arriola, 51. Boyd, 55. Zardes, 81. Boyd)

Zakończyła się pierwsza runda spotkań w ramach turnieju. Nie ma jednak czasu na odpoczynek, bo dziś rusza druga kolejka fazy grupowej. Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie między Kubą i Martyniką o godzinie 2:00 czasu polskiego. Dwie i pół godziny później rozegrany zostanie jeden z hitów turnieju, czyli mecz Meksyk – Kanada, który prawdopodobnie zaważy o kolejności w tabeli grupy A.