Prezydent Romy grzmi po porażce z Porto

AS Roma po porażce 3:1 nad Porto pożegnała się z rozgrywkami. Prezydent Romy, James Pallotta w ostrych słowach skrytykował pracę sędziów.

Rzymianie wygrali pierwsze spotkanie 2:1 i na rewanż do Porto jechali, by ugrać korzystny dla nich wynik. Tymczasem podopieczni Eusebio Di Francesco musieli uznać wyższość FC Porto, przegrywając 3:1 dopiero w dogrywce. Decydujące trafienie padło w 117. minucie, choć trzeba przyznać, że rzut karny przyznany gospodarzom był bardzo kontrowersyjny. Kilka minut późnej sędzia nie odgwizdał jedenastki na Nicolo Zaniolo i Roma musiała pożegnać się z rozgrywkami. Podobnie, jak to miało miejsce przy okazji spotkania PSG z Manchesterem United drużyna, która odpadła miała pretensję do arbitra.

Prezydent Romy James Pallotta przyznał, że ma dość tego g***a!

– Rok temu prosiliśmy o VAR w Lidze Mistrzów, bo zostaliśmy skrzywdzeni w półfinale. A dziś chociaż VAR był, jesteśmy okradzeni. Schick był faulowany w polu karnym, powtórki to pokazały, a sędzia nic nie zrobił. Mam dosyć tego g… Brak mi słów.

Z kolei Kostas Manolas, obrońca Romy ma pretensję do arbitra odpowiedzialnego za VAR, którym był… Szymon Marciniak!

– Sędzia dał im jednego karnego, ale nam już nie podyktował. A karny był oczywisty. Mamy VAR, a sędzia nawet nie chce obejrzeć sytuacji. To wstyd, bo gdy drużyna daje z siebie wszystko na boisku, to nie zasługuje, aby odpaść w ten sposób. Sędzia powiedział, że asystenci VAR mówili mu, że nic nie ma. On sam powinien zobaczyć to zdarzenie. To jasne, że był kontakt.

Corriere dello Sport pisze na dzisiejszej okładce: Wstyd! Sędzia i VAR eliminują Romę z Ligi Mistrzów

źródło: AS Roma